UA RU EN

(044) 592-73-94  (044) 592-10-15
(098) 402-54-22  (050) 844-00-43
(096) 702-54-22  (063) 030-97-20


Кабмін затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ

Кабмін постановою від 29.04.2020 р. №321 затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів (запроваджується з 1 січня 2021 року), ЄСВ та інших платежів, які контролюються ДПС. 

Зокрема, документ визначає механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок, перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні рахунки та повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів.

Такий рахунок відкривається у Казначействі на ім’я ДПС. Платник податків повідомляє про наміри використання системи ДПС в електронній формі через Електронний кабінет. Використовувати рахунок можна буде вже на наступний робочий день після подання заявки. Припинити його використання – не раніше 1 січня наступного року.

Так через єдиний рахунок можна сплачувати:

  • податок на прибуток підприємств,
  • податок на доходи фізичних осіб,
  • єдиний соціальний внесок,
  • єдиний податок,
  • рентну плату,
  • інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Але він не використовується для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту. Такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування цих податків. Окрім того, виняток стосується і сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об'єднаннями.

Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, Пенсійний фонд і т.д.) можна вносити однією сумою; ДПС щодня формуватиме реєстри платників податків і надсилатиме Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів буде розподіляти кошти між бюджетами і фондами; платники податків зможуть в Електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем, та самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.