UA RU EN

(044) 592-73-94    (044) 592-10-15
(098) 402-54-22    (050) 844-00-43
(096) 702-54-22    (063) 030-97-20

 

 

 

 

 

 

 

 


Уряд планує ввести нові штрафи для платників ПДВ

Нещодавно у ВРУ зареєстрували законопроект № 1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних непогоджень в податковому законодавстві". Зокрема, законопроект пропонує зміни, що стосуються й ПДВ, а саме:

1. Установлення фіксованого штрафу за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН для певних видів податкових накладних/розрахунків коригування в розмірі 3400 грн. Це стосується:

  • податкових накладних/розрахунків коригування на звільнені від ПДВ операції та на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою,
  • податкових накладних, складених відповідно до п. 198.5 ПКУ та ст. 199 ПКУ, та розрахунків коригування до них, податкових накладних, складених згідно з абз. 11 п. 201.4 ПКУ (до речі, якого в ПКУ немає).

2. Установлення фіксованого штрафу за відсутність реєстрації в ЄРПН для податкових накладних/розрахунків коригування на звільнені від ПДВ операції та на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою, у розмірі 1020 грн.

3. Зменшення до 10 к. дн. строку для подання реєстраційної заяви в разі добровільної реєстрації платником ПДВ, а також у випадку зміни ставки єдиного податку.

4. Подання реєстраційної заяви до контролюючого органу засобами електронного зв'язку в електронній формі.

5. Реєстрацію платником ПДВ із бажаного (запланованого) дня, що відповідає першому числу календарного місяця, у якому застосовуватимуть ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, у разі зміни ставки єдиного податку групи 3.

6. Автоматичне анулювання платника ПДВ у разі припинення юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

7. Перереєстрацію платників ПДВ у разі перетворення юридичної особи або зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника податку і не пов'язані з ліквідацією або реорганізацією платника податку. А також у випадку встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку.

8. Включення до винятків, на які не поширюються загальні правила визначення мінімальної бази оподаткування ПДВ відповідно до п. 188.1 ПКУ, електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.

9. Виключення зі складу договірної (контрактної) вартості, яка є базою оподаткування ПДВ, сум відшкодування шкоди (крім упущеної вигоди).

10. Визначення базою оподаткування для операцій із вивезення товарів за межі митної території України договірної (контрактної) вартості таких товарів, зазначеної в митній декларації, оформленій відповідно до вимог МКУ.

11. Уточнили норму пп. "є" п. 186.3 ПКУ щодо визначення місця постачання посередницьких послуг. Зазначене посередництво стосується всіх послуг, перелічених у п. 186.3 ПКУ.

12. Перенесення зі складу звільнених від ПДВ операцій до складу необ'єктних операцій із передання майна у розпорядження державних установ/організацій.

13. Звільнення від ПДВ операцій із постачання послуг із фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт за умови, якщо такі послуги та/або роботи постачаються особою, яка безпосередньо отримує оплату їх вартості з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

14. Установлення 1095 к. дн. і 60 к. дн. для визнання податкового кредиту платниками ПДВ, які застосовують касовий метод податкового обліку.

15. Урахування під час розрахунку показника "сум.ПопРах" суми коштів, вилучених і зарахованих контролюючим органом на рахунок платника податку у СЕА ПДВ відповідно до ст. 95 ПКУ в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ по задекларованих до сплати податкових зобов'язаннях за періоди починаючи з 01.07.2015 р.

16. Нарахування ПДВ-зобов'язань у разі здійснення операцій із вивезення товарів за межі митної території України на суму перевищення ціни придбання товарів (звичайної ціни для самостійно виготовлених товарів) над їх договірною (контрактною) вартістю, зазначеною в митній декларації, оформленій відповідно до вимог МКУ.

17. Установлення 20-денного граничного строку для реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до них, складених за операціями, визначеними п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ.

18. Скасування квартального звітного (податкового) періоду.