UA RU EN

(044) 592-73-94    (044) 592-10-15
(098) 402-54-22    (050) 844-00-43
(096) 702-54-22    (063) 030-97-20

 

 

 

 

 

 

 

 


Оновлено акцизну накладну

19 липня на сайті ДФСУ з’явився текст наказу Мінфіну від 19.06.2019 р. №262, яким затверджено:

 • форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
 • акцизну накладну форми "П";
 • акцизну накладну форми "С";
 • розрахунок коригування акцизної накладної форми "П";
 • розрахунок коригування акцизної накладної форми "С";
 • форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального;
 • форму заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.

Відповідно втрачає чинність наказ Мінфіну від 25.02.2016 р. №218, яким були затверджені попередні форми АН та РК.

Крім самих форм АН, РК та заявок, Наказом №262 також затверджений Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.

У ньому прописано, що особи, які ввозять на митну територію України або вивозять за межі митної території України пальне або спирт етиловий, здійснюють реалізацію пального або спирту етилового відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ та які відповідно до пп. 212.1.15 ПКУ визначені платниками акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, складають:

 • акцизні накладні форми "П", розрахунки коригування акцизної накладної форми "П", заявки на поповнення (коригування) залишку пального - у разі реалізації пального;
 • акцизні накладні форми "С", розрахунки коригування акцизної накладної форми "С", заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового - у разі реалізації спирту етилового.

Акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної складаються та подаються до контролюючого органу на реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних за допомогою засобів телекомунікаційних систем в електронній формі.

Заповнюються вони державною мовою (кирилиця), крім номера реєстрації транспортного засобу (міжнародної або іноземної) та номера митної декларації, які зазначаються іноземною мовою (латиниця).

На складені платником заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, перші примірники акцизних накладних, розрахунків коригування акцизної накладної накладаються кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку, який здійснює реалізацію пального або спирту етилового, та кваліфікована електронна печатка (за наявності).

Особа, яка склала акцизну накладну в двох примірниках, зобов'язана:

 • зареєструвати перший примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних,
 • другий примірник такої акцизної накладної в день її складення - надіслати розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового.

На другий примірник акцизних накладних, розрахунків коригування акцизної накладної накладаються кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку - отримувача пального або спирту етилового та кваліфікована електронна печатка (за наявності).

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.